مزایای سئو چیست ؟ 8 مزیت سئو در سال 2023

سئو چیست

 

 

سئو چیست ؟ SEO مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است که فرآیند بهبود سایت شما را برای افزایش بازدید ارگانیک برای جستجوهای هدفمند انجام می دهد. مزایای سئو بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما از طریق تغییرات در سایت است. این به معنای پر کردن صفحات با کلمات کلیدی مرتبط نیست، بلکه تمرکز بر موارد حیاتی وب مانند سرعت سایت، سازگاری با موبایل، تعامل و محتوای صفحات وب است.

 

کارشناسان سئو موافقند که بهینه سازی موفقیت آمیزسایت به همان اندازه که به الگوریتم ها و بهترین شیوه های موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ پایبند است، به نیازهای مشتری نیز پاسخ می دهد. پیش‌بینی قصد مشتری، درک نوع محتوایی که می‌خواهند ببینند و ارائه بهترین پاسخ‌ها قلب سئوی خوب است. این به طور همزمان یک روش تحقیق مشتری و کانال فروش برای کسب و کار شما است و به شما امکان می دهد مشتریان و عادات آنها را بشناسید.

 

نکته کلیدی این است که بتوانیم عناصر فنی و استراتژیک را در کنار هم قرار دهیم تا به طور همزمان نیازهای مشتری خود را برآورده کنیم و آن را به گونه ای ارائه دهیم که برای موتورهای جستجو جذاب باشد.

 

مزایا و ویژگی های سئو 

 

زیبایی سئو در این است که هر کسی می تواند آن را انجام دهد و از آنچه شما فکر می کنید در دسترس تر است. به جای پرداخت هزینه برای تبلیغات چاپی سنتی یا بیلبوردها، صرف زمان و تلاش برای درک اصول سئو و احتمالاً سرمایه گذاری روی چند ابزار سئو، می تواند به ارزش بلندمدت بیشتری برای کسب و کار شما منجر شود. در اینجا فقط چند دلیل وجود دارد که چرا باید به دنبال استفاده از جستجوی ارگانیک گوگل برای کسب و کار خود باشید.

 

 

سئو مشتریان بیشتری را از طریق جستجوی ارگانیک به ارمغان می آورد

53.3٪ از کل ترافیک وب از جستجوی ارگانیک است و 60٪ از بازاریابان اینترنتی اظهار می کنند که بالاترین کیفیت سرنخ های آنها از مشتریانی است که درگیر سئوو جستجو در گوگل هستند. چرا اینطور است؟ زیرا کاربران به دنبال راه حلی هستند و با قرار گرفتن در یکی از نتایج برترگوگل که شما در آن قرار دارید نیازی از آنها را برآورده می کنید. رتبه بندی در صفحه اول گوگل برای دیده شدن توسط مشتریان ضروری است. صعود به موقعیت بالا می تواند تقریباً نرخ کلیک شما را نسبت به نقطه شماره دوی گوگل دو برابر کند.

با قرار دادن سایت خود در صفحه اول، برند خود را بسیار قابل مشاهده می کنید و نشان می دهید که یک منبع قابل اعتماد هستید.

 

 

 

 

 

یک تجربه وب(اینترنتی) قابل اعتماد برای مشتریان ایجاد می کند

رفتن به صفحه اول و کسب رتبه اول در نتایج جستجو کاملاً به اعتباری که ایجاد می کنید متکی است. شما می توانید بهترین پاسخ یا منبع موجود را برای کاربران داشته باشید، اما بدون تجربه ی کاربری با کیفیت برای کاربران، زمانی که آنها روی سایت شما کلیک می کنند، به هیچ وجه ماندن آنها در سایت شما تضمین نمی شود.به همین دلیل است که عناصر فنی سئو، مانند سرعت صفحه، بک لینک ها و سایر عناصر ایجاد قدرت برای موفقیت کسب و کار آنلاین شما بسیار مهم هستند. بازی با قوانین حاکم بر موتورهای جستجو شما را مجبور می کند تا سایت خود را در بهترین شکل نگه دارید و حفظ سلامت آن را به یک اولویت منظم تبدیل می کند.

ادامه مطلب  مزایای وردپرس چیست؟ {10مزیت ویژه وردپرس}

مزایای سئو و بهینه سازی سایت برای شما این است که نه تنها به شما کمک می کند تا رتبه بهتری داشته باشید بلکه باعث می شود بیشتر در معرض دید قرار بگیرید. همچنین اعتماد مشتریان را بر اساس عملکرد وب سایت شما آسان تر می کند. داشتن صفحات سریع، اقدامات امنیتی و پورتال های خودکار خدمات مشتری تنها چند راه برای انجام این کار است.

 

 

 

 

 

شما را تشویق می کند تا روی تجربه کاربری تمرکز کنید

زمانی که صحبت از تجربه ی کاربری سایت شما می شود یعنی عنصر اصلی سئو برای بهینه سازی تجربه ی کاربر در سایت شما است. گوگل در سال 2022 اولویت بندی تجربه کاربر را یکی از عوامل اصلی رتبه بندی در صفحات گوگل می داند و با استفاده از ویژگی Core Web Vitals جدید خود در کنار عوامل قبلی مانند سرعت صفحات سایت , تعیین می کند که در کدام رتبه قرار بگیرید و این از مزایای سئو می باشد.

شما باید بدانید که کاربران شما چه می خواهند؟ و باید به نیازهای آنها پاسخ دهید .چه بهتر است این نیازها به صورت جامع باشد و تمام پاسخ های خود را به صورت کامل و جامع در کنار تصاویر,ویدیو, متن و غیره دریافت کنند. با اولویت بندی نیازهای مشتری در ابتدای راه سئو کردن سایت خود شانس بیشتری برای نگه داشتن آنها و رتبه بندی در نتایج جستجو خواهید داشت.

 

 

آگاهی از برند را بهبود می بخشد

یکی از مزایای سئو راهی برای نشان دادن برند شما و برجسته کردن آن در بین نتایج جستجوی کاربران است.حتی زمانی که به صفحات اصلی گوگل میرسید ولی کلیکی در سایت شما نمیشود باز هم در نتایجی که کاربران شما را دیده اند برند شما در ذهن آنها می ماند. اگر به تازگی شروع به کشف سئو برای کسب و کار خود کرده اید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که کلمات طولانی تری از یک جستجوی معین را هدف قرار دهید. به عنوان مثال، به جای تلاش برای رتبه‌بندی در کلمه ی «خدمات حسابداری آنلاین، از عبارت‌هایی مانند «خدمات حسابداری آنلاین برای مشاغل کوچک» یا «بهترین خدمات حسابداری آنلاین برای مشاغل کوچک در تهران» استفاده ‌کنید.

 

بله، اینها ترافیک جستجوی زیادی ایجاد نمی کنند. اما، رتبه بندی آنها بسیار آسان تر از کلمات کوتاه تر و رقابتی تر است. هر چه تعداد بیشتری از این کلمات طولانی‌تر را رتبه‌بندی کنید، احتمال اینکه برای عبارات کوتاه‌تر به سمت بالا حرکت کنید، بیشتر می‌شود.

 

 

به شما کمک می کند تا به روز باشید

مانند هر چیزی که به راه اندازی یک تجارت مربوط می شود، سئوهم همیشه تغییر می کند. موتورهای جستجو به روز می شوند، عوامل مختلف مهم می شوند و سایر مشاغل روی استراتژی های خود برای رتبه بندی در  گوگل کار می کنند. این بدان معناست که برای اجرای موفقیت آمیز سئو، باید از بهترین شیوه ها، راه حل ها وجدیدترین تغییرات مطلع باشید. اگرچه ممکن است این کار سخت به نظر برسد، اما در واقع یک مزیت برای کسب و کار شما است زیرا شما را در مورد فرآیندهای آنلاین مطلع می کند. سئو مستقیماً با فناوری دیجیتال مرتبط است، به این معنی که بسیاری از اتفاقاتی که با آن می‌افتد، می‌تواند به شما در درک روندهای آنلاین کمک کند و به طور فعال به هرگونه تغییر عمده رسیدگی کنید. بعلاوه از طریق تحقیقات و به روز رسانی سایت خود، اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان، رقبای خود و تجربه دیجیتالی کسب می کنید.

ادامه مطلب  معرفی سئو خارجی و دلیل مهم بودن آن

نمی‌توانید با همه چیز به سرعت عمل کنید و نیازی نیست که دیوانه شوید. فقط گوش خود را روی زمین نگه دارید، تغییرات عمده را یادداشت کنید و روی صنعت خود متمرکز بمانید. فقط انجام این کار می تواند شما را در مسیر درست نگه دارد.

 

با بودجه ی نسبتا مناسب قابل انجام است

احتمالاً یکی از بهترین مزایای سئو این است که پیاده سازی آن می تواند نسبتاً ارزان باشد. مطمئناً، می‌توانید یک متخصص استخدام کنید یا شخصی آشنا به سئو را در کسب‌وکار خود بیاورید، اما برای شروع می‌توانید بسیاری از این موارد را خودتان یاد بگیرید و اجرا کنید.

علاوه بر این، سرمایه گذاری در سئو یک مزیت بلند مدت برای کسب و کار شما است. بله، همه چیز همیشه تغییر می‌کند، اما فرآیندهای اصلی و استراتژی‌های مرتبط با سئو باید برای سال‌های آینده باقی بمانند
و احتمالاً فقط به تغییرات جزئی نیاز دارند. وقتی سئوی سایت شما به درستی انجام شود، می‌تواند یکی از بهترین راه‌حل‌های بازاریابی طولانی مدت برای کسب‌وکار شما باشد که بازده سرمایه‌گذاری مستمری را فراهم می‌کند.

 

 

قابل پیگیری است

یکی از عناصر بازاریابی سنتی که عموماً ناامیدکننده است این است که بازگشت سرمایه شما چقدر مبهم است. بیلبوردها بر اساس الگوهای ترافیک , میانگین تعداد بازدید دارند. اما سئو کاملاً قابل اندازه‌گیری است و می‌تواند به راحتی با هر استراتژی دیجیتال پولی نیز مرتبط باشد. اکنون این کار به اندازه تبلیغات پولی و سنتی ساده نخواهد بود و باید چند نقطه را در قسمت پشتی سایت خود به هم وصل کنید تا به درستی درک کنید که چگونه ترافیک ارگانیک شما منجر به فروش می شود.
اما، با کمی دانش گوگل آنالیتیکس، می‌توانید به راحتی تبدیل‌های قابل پیگیری مختلف را بر اساس کلیک‌های تبلیغاتی در سایت، بازدید از صفحه، تکمیل سفارش، کلیک برای تماس و غیره تنظیم کنید. در رابطه با بهبود تلاش‌های سئوی خود، می‌توانید از ابزارهایی مانند سرچ کنسول گوگل استفاده کنید تا ایده بهتری در مورد اینکه افراد چگونه شما را پیدا می‌کنند، به دست آورید. حتی می‌توانید در اینجا به سلامت سایت خود بپردازید، که باز هم یک عنصر مهم در تعامل کاربر است.

 

 

فروش خود را چند برابر کنید

با بهینه کردن سایت خود برای موتورهای جستجو(سئو) می توان سایت خود را به صفحات اول گوگل رساند و باعث دیده شدن بیشتر کسب و کار خود باشیم و این مزایای سئو است که بتوانیم محصولات خود را با کمترین هزینه به فروش برسانیم. سئو یک ابزاری رایگان در برابر تبلیغات گوگل برای طولانی مدت در زمینه فروش محصولات ما می باشد.

 

 

 

سئو را از کجا شروع کنیم

برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو کارها و فاکتورهای سئو زیادی می بایست انجام شود. یادگیری اصول اولیه سئو بسیار مهم می باشد و مهمترین اصل در این فرایند یادگیری برنامه ریزی می باشد.اگر چه ممکن است فکر نمایید چیزهای زیادی برای برنامه ریزی وجود ندارد ولی وقتی آنها را کنار هم قرار دهید متوجه خواهید شد چیزهای زیادی وجود خواهد داشت. در وب رویال ما خدمات سئو سایت هم انجام می دهیم فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

مراحل تبدیل شدن به متخصص سئو در وردپرس  و مزایای سئو به طور مفصل به زودی در این مقاله آپدیت می شود.منتظر ما باشید….

One thought on “مزایای سئو چیست ؟ 8 مزیت سئو در سال 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟